41. kolejka League One: Plymouth Argyle FC - Charlton Athletic FC 0-2 (0-1)

6 kwietnia na Home Park odbyło się spotkanie 41. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Charltonu Athletic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Charltonu Athletic 2-0. Na stadionie stawiło się 10 696 widzów.

N. Canavan 49' (samob.)

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Charltonu Athletic (”The Addicks”).

W 39. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Plymouth Argyle.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lyle Taylor wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Addicks”, zdobywając bramkę w 41. minucie pojedynku. To już szesnaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Chris Solly.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Krystianowi Bielikowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Addicks”.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Plymouth Argyle Niall Canavan. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ben Purrington z Charltonu Athletic. Była to 53. minuta spotkania.

W 63. minucie Krystian Bielik został zastąpiony przez Darrena Pratleya. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”The Greens” doszło do zmiany. Lloyd Jones wszedł za Nialla Canavana. Trener ”The Greens” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana Taylora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy. Murawę musiał opuścić Antoni Sarcevic.

Chwilę później trener Charltonu Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł George Lapslie, a murawę opuścił Vetokele. W 79. minucie Jonny Williams został zmieniony przez Josha Parkera, co miało wzmocnić zespół ”The Addicks”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Nessa na Aleksa Fletchera. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Dillon Phillips
49′ (samob.) 71′ Niall Canavan
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
39′ (k.) Graham Carey
Krystian Bielik42′ 63′
David Fox
Josh Cullen
84′ Jamie Ness
Jonny Williams79′
71′ Antoni Sarcevic
Lyle James Alfred Taylor  41′
Freddie Ladapo
Igor Vetokele32′ 74′
Kyle Letheren
Christopher Maxwell
71′ Lloyd Jones
George Lapslie74′
84′ Alex Fletcher
Josh Parker79′
71′ Ryan Taylor
Darren Pratley63′

Drużyna ”The Greens” miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał ”The Greens” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć żółtych.