41. kolejka League One: AFC Wimbledon - Accrington Stanley FC 1-1 (1-1)

6 kwietnia na Cherry Red Records Fans' Stadium w Kingstonie upon Thames odbył się mecz 41. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Accrington Stanley. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 4 565 widzów.

41. kolejka Anglia - League One
2019-04-06 16:00 | Stadion: The Cherry Red Records Stadium | Widzów: 4565 | Arbiter: N. Hair
AFC Wimbledon
Accrington Stanley FC
1
1
J. Pigott 21'
J. Clark 34'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Wimbledon wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach pojedynku sędzia przyznał kartkę Paulowi Smythowi z Accrington Stanley (”Stanley”).

Nagle to piłkarze Wimbledon otworzyli wynik. W 21. minucie dającą prowadzenie bramkę dla jedenastki Wimbledon zdobył Joe Pigott. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 29. minucie arbiter ukarał kartką Scotta Browna, piłkarza gości.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, drużyna Accrington Stanley doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jordan Clark. W 37. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Kalambayiemu, zawodnikowi Wimbledon.

W 41. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Billy Kee nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Accrington Stanley wyszła w zmienionym składzie, za Paula Smytha wszedł Sam Finley. Trener Wimbledon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Dylan Connolly, a murawę opuścił Paul Kalambayi.

W 69. minucie Joe Pigott zastąpił Kwesiego Appiaha. Między 70. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Wimbledon doszło do zmiany. Terell Thomas wszedł za Steve'a Seddona.

A trener Accrington Stanley wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Barlasera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Scott Brown. W drugiej połowie nie padły gole.

Dimitar Evtimov
37′ 62′ Paul Kalambayi
Séamus Conneely
Rodney McDonald
Janoi Donacien
William Nightingale
Mark Hughes
80′ Steve Seddon
Sean McConville
71′ James Hanson
Billy Kee 41′ (k.)
 21′ 69′ Joe Pigott
Paul Smyth4′ 46′
Joe McDonnell
Jonathan Maxted
80′ Terell Thomas
Callum Johnson
62′ 78′ Dylan Edward Connolly
Harvey Rodgers
69′ Kwesi Appiah