41. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Nottingham Forest 3-0 (0-0)

W spotkaniu 41. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 9 kwietnia, zespół Sheffield Wednesday zwyciężył z Nottinghamem Forest 3-0 (0-0). Mecz na Hillsborough Stadium obejrzało 23 931 widzów.

G. Boyd 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 89 pojedynków drużyna Sheffield Wednesday wygrała 43 razy i zanotowała 33 porażki oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Hectora z Sheffield Wednesday, a w 44. minucie Sama Byrama z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield Wednesday w 47. minucie spotkania, gdy Marco Matias zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył George Boyd.

W 57. minucie kartkę otrzymał Marco Matias z drużyny gospodarzy.

Zespół Nottinghamu Forest ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył George Boyd. Przy zdobyciu bramki pomógł Lucas João.

W 62. minucie Steven Fletcher zastąpił Gary'ego Hoopera. W 64. minucie kartką został ukarany Yohan Benalouane, zawodnik ”Forestu”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield Wednesday w 67. minucie spotkania, gdy Marco Matias strzelił trzeciego gola. W 69. minucie w jedenastce Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Pelé wszedł za Arvina Appiaha.

Kibice Nottinghamu Forest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daryla Murphy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lewis Grabban. Po chwili trener Sheffield Wednesday postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Atdhe Nuhiu, a murawę opuścił Lucas João. W 79. minucie Jack Colback został zmieniony przez Karima Ansarifarda, co miało wzmocnić jedenastkę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Matiasa na Achrafa Lazaara.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Yohan Benalouane64′
18′ Michael Hector
Sam Byram44′
Tom Lees
Jack Robinson
Adam Reach
Molla Wagué
 58′ George Boyd
Matty Cash
Liam Palmer
Jack Colback79′
Joey Pelupessy
Ryan Yates
62′ Steven Fletcher
Arvin Appiah69′
78′ Lucas Eduardo Santos João
Lewis Grabban78′
 47′, 67′ 57′ 86′ Marco André da Silva Lopes Matias
Joe Lolley
Cameron Dawson
Costel Fane Pantilimon
86′ Achraf Lazaar
Saidy Janko
Jordan Thorniley
João António Antunes Carvalho
Fernando Martín Forestieri
Judilson Mamadu Pele69′
62′ Gary Hooper
Claudio Ariel Yacob
78′ Atdhe Nuhiu
Karim Ansarifard79′
Sam Winnall
Daryl Murphy78′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Nottinghamu Forest obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.