41. kolejka Championship: Bristol City FC - West Bromwich Albion FC 3-2 (3-0)

W meczu 41. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 9 kwietnia, jedenastka Bristolu City wygrała z WBA 3-2 (3-0). Mecz na Ashton Gate Stadium obejrzało 20 581 widzów.

J. Rodriguez 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół WBA (”The Baggies”) wygrał 11 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka gospodarzy (”The Robins”) trafiła do bramki rywala. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Josh Brownhill. Przy strzeleniu gola pomagał Andreas Weimann.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jack Hunt z zespołu gospodarzy. Była to 13. minuta spotkania.

Jedenastka WBA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 16. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Andreas Weimann. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Josh Brownhill.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Robins” w 19. minucie spotkania, gdy Jack Hunt zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Jaya Dasilvy.

W 26. minucie Jack Hunt został zmieniony przez Erosa Pisana. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół WBA wyszedł w zmienionym składzie, za Kyle'a Edwardsa wszedł Oluwatosin Adarabioyo.

Zawodnicy WBA odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania pierwszą bramkę dla piłkarzy gości zdobył Dwight Gayle. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Stefan Johansen.

Kibice WBA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hala Robsona-Kanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rekeem Harper. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 70. minucie arbiter ukarał kartką Masona Holgate'a, piłkarza gości. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce WBA doszło do zmiany. Kieran Gibbs wszedł za Conora Townsenda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jay Rodriguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców WBA, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Craig Dawson.

Po chwili trener Bristolu City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Andreasa Weimanna. Na boisko wszedł Matt Taylor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole ”The Robins” doszło do zmiany. Lloyd Kelly wszedł za Jaya Dasilvę. Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Mattowi Taylorowi z ”The Robins”.

Drużynie WBA zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”The Robins”.

Kyle Bartley
90′ Jay Dasilva
Craig Dawson
 19′ 13′ 26′ Jack Hunt
Rekeem Harper62′
 2′ Josh Brownhill
Stefan Marius Johansen
Marlon Pack
Jake Livermore
 16′ 83′ Andreas Weimann
Jay Rodriguez  74′
Famara Diedhiou
Dwight Gayle  47′
Stefan Marinovic
Jonathan Bond
90′ Lloyd Kelly
Oluwatosin Adarabioyo46′
26′ Eros Pisano
Jonathan Leko
83′ 90′ Matt Taylor
Hal Robson-Kanu62′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki ”The Robins”, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.