41. kolejka Championship: Bolton Wanderers FC - Middlesbrough FC 0-2 (0-2)

W pojedynku 41. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 9 kwietnia, zespół Boltonu Wanderers przegrał z Middlesbrough FC 0-2 (0-2). Mecz na Macron Stadium obejrzało 12 259 widzów.

41. kolejka Anglia - Championship
2019-04-09 21:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Widzów: 12259 | Arbiter: S. Martin
Bolton Wanderers FC
Middlesbrough FC
0
2
DO PRZERWY  0-2
A. Fletcher 16',28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 99 starć jedenastka Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) wygrała 41 razy i zanotowała 35 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC (”Boro”) w 16. minucie spotkania, gdy Ashley Fletcher zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Boltonu Wanderers ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie Ashley Fletcher ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę zaliczył Muhamed Beszić.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener ”Kłusaków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Erhun Öztümer, a murawę opuścił Joe Williams. W 82. minucie w drużynie ”Kłusaków” doszło do zmiany. Callum Connolly wszedł za Lucę Connella.

W 86. minucie Muhamed Beszić został zastąpiony przez Adama Claytona. Kibice ”Boro” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcusa Taverniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Britt Assombalonga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dael Fry
82′ Luca Connell
Jonathan Howson
Craig Noone
John Obi Mikel
Gary O'Neil
George Saville
72′ Joe Williams
Ashley Fletcher  16′, 28′
Josh Magennis
Britt Assombalonga90′
Ben Alnwick
Dimitrios Konstantopoulos
82′ Callum Connolly
Marcus Tavernier90′
72′ Erhun Aksel Öztümer
Rudy Gestede
Clayton Donaldson
Jordan Hugill

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Zespół ”Boro” w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.