41. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Derby County 2-0 (0-0)

9 kwietnia na Ewood Park odbył się pojedynek 41. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Derby County. Starcie zakończyło się zwycięstwem Blackburnu Rovers 2-0. Na stadionie stawiło się 12 590 widzów.

B. Dack 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 66 meczów drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała 25 razy i zanotowała 22 porażki oraz 19 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Blackburnu Rovers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Derby County (”Barany”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Elliottowi Bennettowi, piłkarzowi Blackburnu Rovers. Kibice Derby County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Masona Bennetta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Martyn Waghorn.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Duane Holmes wszedł za Craiga Brysona. W 73. minucie Mason Mount został zastąpiony przez Davida Nugenta.

Bramkarz Derby County wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Rothwell.

Chwilę później trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Adam Armstrong, a murawę opuścił Joe Rothwell. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Lewisowi Travisowi z drużyny gospodarzy. W 90. minucie w zespole Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Joseph Nuttall wszedł za Dannego Grahama.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu drugą bramkę dla zawodników Blackburnu Rovers zdobył Bradley Dack. To już trzynaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Dwie minuty później w jedenastce Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Corry Evans wszedł za Harrisona Reeda. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ashley Cole
85′ Lewis Travis
Richard Keogh
Derrick Williams
Fikayo Tomori
51′ Elliott Bennett
Craig Bryson65′
Craig Conway
Bradley Johnson
 90′ Bradley Dack
Tom Lawrence
90′ Harrison Reed
Mason Mount73′
 76′ 81′ Joe Rothwell
Harry Wilson
90′ Danny Graham
Martyn Waghorn52′
Jayson Leutwiler
Scott Carson
Ryan Nyambe
Andre Wisdom
90′ Corry Evans
Duane Holmes65′
Jack Rodwell
Tom Huddlestone
81′ Adam Armstrong
Mason Bennett52′
Ben Brereton
Florian Jozefzoon
90′ Joseph Nuttall
David Nugent73′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Blackburnu Rovers przyznał dwie żółte.