40. kolejka League One: Sunderland AFC - Burton Albion FC 1-1 (1-1)

9 kwietnia na Stadium of Light odbyło się starcie 40. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC i Burton Albion. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 29 513 widzów.

40. kolejka Anglia - League One
2019-04-09 20:45 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 29513 | Arbiter: S. Oldham
Sunderland AFC
Burton Albion FC
1
1
J. Baldwin 27'
T. Flanagan 19' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Burton Albion wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sunderland AFC (”Czarne Koty”) Tom Flanagan.

Zespół ”Czarnych Kotów” wyrównał wynik meczu. W 27. minucie wynik ustalił Jack Baldwin. W zdobyciu bramki pomógł Grant Leadbitter.

W 29. minucie Dylan McGeouch został zmieniony przez Maksa Powera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Sunderland AFC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Willa Grigga. Na boisko wszedł Kazaiah Sterling, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A kibice Burton Albion nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bena Foksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marcus Harness.

W 82. minucie Lewis Morgan został zmieniony przez Benjamina Mbungę-Kimpiokę, co miało wzmocnić zespół ”Czarnych Kotów”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta Frasera na Kierana Wallace'a oraz Jake'a Buxtona na Damiena McCrory'ego. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Benowi Foksowi z Burton Albion. Była to 86. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bradley Collins
 27′ Jack Baldwin
John Brayford
19′ (samob.) Tom Flanagan
Colin Daniel
29′ Dylan McGeouch
Scott Fraser87′
82′ Lewis Morgan
Marcus Harness77′
Luke O'Nien
Stephen Quinn
Charlie Wyke
Liam Boyce
67′ Will Grigg
Alex Bradley
82′ Benjamin Mbunga-Kimpioka
Josh Clarke
29′ Max Power
Ben Fox77′ 86′
67′ Kazaiah Sterling
Kieran Wallace87′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sunderland AFC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.