40. kolejka Championship: Rotherham United FC - Nottingham Forest 2-1 (1-1)

W starciu 40. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Rotherhamu United wygrała z Nottinghamem Forest 2-1 (1-1). Mecz na AESSEAL New York Stadium obejrzało 11 012 widzów.

40. kolejka Anglia - Championship
2019-04-06 16:00 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 11012 | Arbiter: S. Martin
L. Grabban 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrał dziewięć razy i zanotował jedną porażkę oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w 10. minucie spotkania, gdy Michael Smith strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Ihiekwe.

Drużyna Nottinghamu Forest wyrównała wynik meczu. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Grabban. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w meczu dostał Saidy Janko z ”Forestu”. Była to 42. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Rotherhamu United rozpoczął w zmienionym składzie, za Joe Mattocka wszedł Clark Robertson.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie Michael Ihiekwe dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystował Michael Smith.

W 69. minucie za Bena Watsona wszedł Pelé. Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Ben Wiles, a murawę opuścił Billy Jones. A trener Nottinghamu Forest wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko João Carvalha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ben Osborn.

W 76. minucie Saidy Janko został zmieniony przez Arvina Appiaha, co miało wzmocnić jedenastkę Nottinghamu Forest. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Taylora na Ryana Williamsa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Yohan Benalouane
 60′ Michael Ihiekwe
Saidy Janko42′ 76′
70′ Billy Jones
Molla Wagué
46′ Joe Mattock
Matty Cash
Richard Wood
Jack Colback
80′ Jon Taylor
Daryl Murphy
 10′ Michael Smith
Joe Lolley
Lewis Price
Luke Steele
46′ Clark Robertson
Jack Robinson
Matty Crooks
João António Antunes Carvalho76′
Anthony Forde
Judilson Mamadu Pele69′
70′ Ben Wiles
Claudio Ariel Yacob
80′ Ryan Williams
Karim Ansarifard
Kyle Vassell
Arvin Appiah76′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ”Forestu” przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.