40. kolejka Championship: Millwall FC - West Bromwich Albion FC 2-0 (1-0)

W pojedynku 40. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Milwall FC wygrała z WBA 2-0 (1-0). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 15 303 widzów.

Ahmed Hegazi 66' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC (”Lwy”) w 30. minucie spotkania, gdy Ryan Tunnicliffe strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Lee Gregory.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom WBA: Stefanowi Johansenowi w 44. minucie i Ahmedowi Hegaziemu w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Milwall FC.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lwy: Jamesowi Meredithowi w 51. i Jake Cooperowi w 60. minucie. W 61. minucie karnego dla WBA nie wykorzystał Jay Rodriguez strzelając obok bramki.

W 66. minucie do własnej bramki trafił zawodnik WBA Ahmed Hegazi. W 67. minucie żółtą kartkę obejrzał Oluwatosin Adarabioyo z WBA.

W 72. minucie Hal Robson-Kanu został zmieniony przez Jacoba Murphy'ego. W 85. minucie w zespole ”The Baggies” doszło do zmiany. Tyrone Mears wszedł za Jaya Rodrigueza. Chwilę później trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Aiden O'Brien, a murawę opuścił Jed Wallace.

W doliczonym czasie gry żółtą kartkę dostał Ryan Leonard, zawodnik Milwall FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Oluwatosin Adarabioyo67′
60′ Jake Cooper
Ahmed Hegazi 66′ (samob.) 45′ 80′
51′ James Meredith
Mason Holgate
Alex Pearce
Conor Townsend
90′ Ryan Leonard
Chris Brunt
Ben Marshall
Stefan Marius Johansen44′
Ben Thompson
Jake Livermore
 30′ Ryan Tunnicliffe
Hal Robson-Kanu72′
86′ Jed Wallace
Jacob Murphy72′
86′ Aiden O'Brien
Jonathan Leko

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedenastka ”Lwów” w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.