39. kolejka League One: Wycombe Wanderers FC - Charlton Athletic FC 0-1 (0-1)

W meczu 39. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 9 kwietnia, zespół Wycombe Wanderers przegrał z Charltonem Athletic 0-1 (0-1). Mecz na Adams Park w High Wycombe obejrzało 5 487 widzów.

J. Pearce 35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sido Jombarti z Wycombe Wanderers. Była to 20. minuta pojedynku.

Jedynego gola meczu strzelił Jason Pearce dla zespołu ”The Addicks”. Bramka padła po podaniu Josha Cullena.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Charltonu Athletic.

W 55. minucie sędzia wręczył kartkę Joshowi Cullenowi z jedenastki gości. Niedługo później trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Paris Cowan-Hall, a murawę opuścił Scott Kashket.

W 76. minucie kartką został ukarany Adam El-Abd, zawodnik Wycombe Wanderers. W 84. minucie George Lapslie został zmieniony przez Mouhamada-Nabego Sarra. W 86. minucie Alex Samuel został zmieniony przez Benedicta Frempaha, co miało wzmocnić drużynę Wycombe Wanderers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vetokele'a na Josha Parkera.

Dillon Phillips
76′ Adam Mohamad El-Abd
Patrick Bauer
Michael Harriman
Jason Pearce  35′
20′ Sido Jombati
George Lapslie84′
86′ Alex Samuel
Darren Pratley
Adebayo Akinfenwa
Lyle James Alfred Taylor
69′ Scott Kashket
Igor Vetokele87′
Yves Makabu Ma-Kalambay
Christopher Maxwell
86′ Benedict Frempah
Josh Parker87′
69′ Paris Cowan-Hall
Jonny Williams

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Charltonu Athletic pokazał jedną.

Zespół Wycombe Wanderers w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.