33. kolejka League Two: Newport County AFC - Swindon Town FC 0-0

W pojedynku 33. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 9 kwietnia, zespół Newport County zremisował ze Swindon Town 0-0. Mecz na Rodney Parade obejrzało 3 314 widzów.

33. kolejka Anglia - League Two
2019-04-09 20:45 | Stadion: Rodney Parade | Widzów: 3314 | Arbiter: K. Johnson
Newport County AFC
Swindon Town FC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów zespół Newport County wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Jamille Matt został zastąpiony przez Adebaya Azeeza.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Josha Sheehana z Newport County, a w 30. minucie Keshiego Andersona z drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Andrew Crofts wszedł za Jossa Labadiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Newport County: Andrewowi Croftsowi w 63. i Mickeyowi Demetriou w 72. minucie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Michael Doughty wszedł za Kaiyne'a Woolery'ego.

Po chwili trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Keanu Marsh-Brown, a murawę opuścił Ben Kennedy. Trener Swindon Town postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Daniela Rosego i na pole gry wprowadził napastnika Marca Richardsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter pokazał kartkę Canice'owi Carrollowi z Swindon Town.

W tej samej minucie w jedenastce Swindon Town doszło do zmiany. Jak McCourt wszedł za Canice'a Carrolla.

Dion Conroy
72′ Mickey Demetriou
Kyle Knoyle
Mark O'Brien
Ali Koiki
Regan Poole
Luke Woolfenden
77′ Ben Kennedy
Canice Carroll90′ 90′
45′ Joss Labadie
Daniel Rose80′
29′ Josh Sheehan
Theo Robinson
Robbie Willmott
Keshi Anderson30′
Padraig Amond
Kyle Bennett
24′ Jamille Matt
Kaiyne Woolery71′
Tyreeq Bakinson
Will Henry
45′ 63′ Andrew Crofts
Tom Broadbent
Matthew Dolan
Oliver Lancashire
77′ Keanu Marsh-Brown
Michael Doughty71′
Harry McKirdy
James Dunne
David Pipe
Jak McCourt90′
24′ Adebayo Azeez
Marc Richards80′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Swindon Town wręczył dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.