Northampton Town Football Club - Wycombe Wanderers Football Club 1-2 (0-2). Carabao Cup

9 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Northampton Town a Wycombe Wanderers. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Wycombe Wanderers 2-1, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Northampton Town  a Wycombe Wanderers. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Wycombe Wanderers 2-1, który wywalczył awans.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Northampton Town wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Wycombe Wanderers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Northampton Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Wycombe Wanderers otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Joe Jacobson.

Drużyna Northampton Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Wycombe Wanderers, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się D'Mani Bughail-Mellor.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Jasperowi Pattendenowi z Wycombe Wanderers. Była to 54. minuta pojedynku. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Louis Appere.

Drużynie Northampton Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Wycombe Wanderers.

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Wycombe Wanderers, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał zawodników Northampton Town żadną kartką, natomiast piłkarzom Wycombe Wanderers pokazał jedną żółtą.

Drużyna Northampton Town nie skorzystała ze zmian. Zespół Wycombe Wanderers także nie skorzystał ze zmian.