Morecambe Football Club - Stoke City Football Club 0-0 rzuty karne 5-3. Carabao Cup

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Morecambe a Stoke City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stoke City, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3.

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Morecambe  a Stoke City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stoke City, który wywalczył awans  wygrywając serię rzutów karnych 5-3.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Stoke City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Morecambe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Jensen Weir, piłkarz Morecambe. W 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jensen Weir, tym samym zespół Morecambe musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Liamowi Gibsonowi w 73. i Ousmane'owi Fane'owi w 83. minucie.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Morecambe. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 5-3.

Arbiter nie ukarał zawodników Stoke City żadną kartką, natomiast piłkarzom Morecambe przyznał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Morecambe nie skorzystała ze zmian. Zespół Stoke City również nie skorzystał ze zmian.