Middlesbrough Football Club - Barnsley Football Club 0-1 (0-0). Carabao Cup

10 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Middlesbrough a Barnsley. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley 1-0, który wywalczyło awans.

10 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Middlesbrough  a Barnsley. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley 1-0, który wywalczyło awans.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Barnsley wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Middlesbrough próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Barnsley: Conorowi McCarthy'emu w 66. i Clarke'owi Oduorowi w 81. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Josh Benson dla drużyny Barnsley. Bramka padła w tej samej minucie.

Przewaga zespołu Middlesbrough w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Middlesbrough żadną kartką, natomiast zawodnikom Barnsley pokazał dwie żółte.

Drużyna Middlesbrough nie skorzystała ze zmian. Zespół Barnsley również nie skorzystał ze zmian.