Mansfield Town Football Club - Derby County Football Club 1-2 (0-1). Carabao Cup

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Mansfield Town a Derby County. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Derby County 2-1, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Mansfield Town  a Derby County. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Derby County 2-1, który wywalczył awans.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Derby County.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Elliottowi Hewittowi z jedenastki Mansfield Town.

W 30. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Mansfield Town Elliott Hewitt. W 41. minucie arbiter pokazał kartkę Johnowi-Joe O`Toole'owi, piłkarzowi Mansfield Town.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Derby County.

Sędzia nie ukarał zawodników Derby County żadną kartką, natomiast piłkarzom Mansfield Town pokazał dwie żółte.

Zespół Mansfield Town nie skorzystał ze zmian. Jedenastka Derby County także nie skorzystała ze zmian.