Ipswich Town Football Club - Colchester United Football Club 0-1 (0-1). Carabao Cup

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Ipswich Town a Colchestera United. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Colchestera United 1-0, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Ipswich Town  a Colchestera United. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Colchestera United 1-0, który wywalczył awans.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Colchestera United wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Colchestera United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ipswich Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Colchestera United w 29. minucie spotkania, gdy Luke Hannant strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cole'owi Skuse'owi z Colchestera United. Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Colchestera United.

Od 57. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Colchestera United i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Wyjątkowa nieporadność napastników Ipswich Town była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Colchestera United zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała jeden celny strzał.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Ipswich Town, a piłkarzom Colchestera United pokazał cztery.

Drużyna Ipswich Town nie skorzystała ze zmian. Jedenastka Colchestera United również nie skorzystała ze zmian.