Fleetwood Town Football Club - Wigan Athletic Football Club 1-0 (1-0). Carabao Cup

9 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Fleetwood Town a Wigan Athletic. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fleetwood Town 1-0, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbyło się spotkanie rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Fleetwood Town  a Wigan Athletic. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fleetwood Town 1-0, który wywalczył awans.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Wigan Athletic wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shauna Rooneya z Fleetwood Town, a w 19. minucie Ryana Nyambe'a z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Fleetwood Town zdobył Gerard Garner w 24. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fleetwood Town.

Między 51. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Wigan Athletic i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Wigan Athletic, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Fleetwood Town dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Fleetwood Town nie skorzystał ze zmian. Drużyna Wigan Athletic również nie skorzystała ze zmian.