Cheltenham Town Football Club - Exeter City Football Club 0-7 (0-5). Carabao Cup

9 sierpnia odbył się mecz rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami Cheltenham Town a Exeter City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Exeter City 7-0, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbył się mecz rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami Cheltenham Town  a Exeter City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Exeter City 7-0, który wywalczył awans.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Exeter City wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Exeter City w 24. minucie spotkania, gdy Sam Nombe strzelił pierwszego gola.

Archie Collins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Exeter City, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie starcia.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie wynik na 0-3 podwyższył Matt Jay.

W 36. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sam Nombe z Exeter City. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał George Lloyd z drużyny Cheltenham Town. Była to 40. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 45. minucie spotkania, gdy Jack Sparkes zdobył piątą bramkę.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Kite.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Grantowi Hortonowi, zawodnikowi Cheltenham Town.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 85. minucie spotkania, gdy Josh Coley zdobył siódmą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-7.

Zespół Exeter City zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 15 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Exeter City żadną kartką, natomiast piłkarzom Cheltenham Town przyznał dwie żółte.

Jedenastka Cheltenham Town nie skorzystała ze zmian. Zespół Exeter City także nie skorzystał ze zmian.