Association Football Club Wimbledon - Gillingham Football Club 0-2 (0-0). Carabao Cup

9 sierpnia odbył się pojedynek rozgrywek Carabao Cup pomiędzy drużynami AFC Wimbledon a Gillinghamu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gillinghamu 2-0, który wywalczył awans.

9 sierpnia odbył się pojedynek rozgrywek  Carabao Cup pomiędzy drużynami AFC Wimbledon  a Gillinghamu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gillinghamu 2-0, który wywalczył awans.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć jedenastka Gillinghamu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Gillinghamu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AFC Wimbledon była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Max Ehmer z Gillinghamu. Była to 43. minuta meczu.

Między 62. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gillinghamu i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie Mikael Mandron dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka AFC Wimbledon ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Gillinghamu, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Jordan Green.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom AFC Wimbledon, natomiast zawodnikom Gillinghamu pokazał trzy.

Jedenastka AFC Wimbledon nie skorzystała ze zmian. Zespół Gillinghamu także nie skorzystał ze zmian.