Union La Calera - Univ. Catolica (ECU) 3-2 (2-1). 6. kolejka Copa Sudamericana

W spotkaniu 6. kolejki Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Unionu La Calera wygrała z Univ. Catolicą (ECU) 3-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nicolas Chahuan Nazar.

W  spotkaniu 6. kolejki  Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Unionu La Calera wygrała  z Univ. Catolicą (ECU)  3-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nicolas Chahuan Nazar.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Unionu La Calera wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Unionu La Calera w szóstej minucie spotkania, gdy Matias Cavalleri zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Univ. Catoliki (ECU) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Unionu La Calera, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik na 2-0 podwyższył Sebastian Saez.

Zawodnicy Univ. Catoliki (ECU) szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emiliano Clavijo. Bramka padła po podaniu Arona Rodrigueza.

W 57. minucie kartką został ukarany Gonzalo Castellani, piłkarz Unionu La Calera. W 63. minucie Matias Cavalleri zastąpił Lucasa Passeriniego.

Mathias Vidangossy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Unionu La Calera, strzelając kolejnego gola w 72. minucie meczu. Między 76. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Unionu La Calera i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie Nicolas Orellana został zmieniony przez Cesara Pereza, co miało wzmocnić zespół Unionu La Calera. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Onę na Facunda Martineza oraz Arona Rodrigueza na Ismaela Diaza. W 88. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Rodrigo Rivas. Jedenastce Univ. Catoliki (ECU) zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Unionu La Calera.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Unionu La Calera, natomiast piłkarzom Univ. Catoliki (ECU) przyznał jedną.

Zespół Unionu La Calera w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Univ. Catoliki (ECU) w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.