Sport Club Internacional - Club Social y Deportivo Colo-Colo 4-1 (2-1). Copa Sudamericana

W spotkaniu Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 6 lipca, zespół Internacionalu zwyciężył z Colo Colo 4-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre.

W  spotkaniu  Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 6 lipca, zespół Internacionalu zwyciężył  z Colo Colo  4-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Colo Colo w 15. minucie spotkania, gdy Gabriel Costa strzelił z karnego pierwszego gola.

Między 25. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Colo Colo i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Internacionalu wyrównała wynik meczu. W 29. minucie Alan Patrick wyrównał wynik meczu.

W 31. minucie kartką został ukarany Vitao, piłkarz Internacionalu.

Niedługo po stracie bramki drużyna Internacionalu objęła prowadzenie. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Edenilson.

W 38. minucie Alan Patrick został zastąpiony przez Taisona. W 45. minucie w jedenastce Internacionalu doszło do zmiany. Rodrigo Moledo wszedł za Vitao. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał kartkę Matiasowi Zaldivii z Colo Colo.

Zespół Colo Colo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Internacionalu, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Alemao.

W 65. minucie Vicente Pizarro został zmieniony przez Brunona Gutierreza, a za Solariego Pabla wszedł na boisko Marcos Bolados, co miało wzmocnić zespół Colo Colo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alemao na Davida.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Pedro Henrique. Przy strzeleniu gola pomagał Fabricio Bustos.

Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Internacionalu: Fabricio Bustos, Pedro Henrique, na ich miejsce weszli: Kaique Rocha, Mauricio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matiasa Zaldivii, Leonarda Gila zajęli: Marcos Bolados, Oroz Alexander. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Internacional: Carlosowi de Penie w 80. i Moisesowi w 86. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Jedenastka Internacionalu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Internacionalu, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Colo Colo dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka Internacionalu dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Colo Colo w drugiej połowie dokonała czterech zmian.