Sao Paulo Futebol Clube - Ayacucho Futbol Club 1-0 (0-0). 6. kolejka Copa Sudamericana

W pojedynku 6. kolejki Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, zespół Sao Paulo FC wygrał z Ayacucho 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Cicero Pompeu de Toledo.

W  pojedynku 6. kolejki  Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, zespół Sao Paulo FC wygrał  z Ayacucho  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Cicero Pompeu de Toledo.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Sao Paulo FC wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ayacucho: Jorge Toledowi w 19. i Hugonowi Magallanesowi w 35. minucie.

W 45. minucie Cristian Techera został zmieniony przez Carlosa Olascuagę. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Sao Paulo FC: Gabriel Maioli, Emiliano Rigoni, a na ich miejsce weszli Leo Silva, Leo Silva. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jonasa Tora wszedł Igor Vinicius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Sao Paulo FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Sao Paulo FC udało się strzelić gola i wygrać.

Jedyną bramkę meczu zdobył Caio dla zespołu Sao Paulo FC. Bramka padła w tej samej minucie. Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Ayacucho: Aryan Romani, Eric Barrios, Nicolas Royon, Enmanuel Paucar, na ich miejsce weszli: Sebastian Zela, Saniago Rebagliati, Juan Morales, Jose Parodi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Santosa, Tallesa zajęli: Alisson, Palmberg.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Enmanuel Paucar z drużyny Ayacucho. Była to 78. minuta meczu.

Jedenastka Sao Paulo FC była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Ayacucho była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Sao Paulo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Ayacucho przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.