Sao Paulo FC - Jorge Wilstermann 3-0 (2-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

20 maja na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbyło się starcie 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Jorge Wilstermann. Mecz zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0.

20 maja  na Estadio Cicero Pompeu de Toledo odbyło się starcie  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Sao Paulo FC  i Jorge Wilstermann. Mecz zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sao Paulo FC wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sao Paulo FC w szóstej minucie spotkania, gdy Rodrigo Nestor strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Eder.

Rodrigo Nestor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę w 17. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Nikao.

W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edsona Pereza z Jorge Wilstermann, a w 28. minucie Welingtona z drużyny przeciwnej. W 45. minucie Welington został zmieniony przez Reinalda. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Jorge Wilstermann: Luis Vargas, Maximiliano Ortiz, a na ich miejsce weszli Carlos Anez, Carlos Anez.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Patrick. Bramka padła po podaniu Rodriga Nestora.

Między 60. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Sao Paulo FC: Rodrigo Nestor, Nikao, Rafinha, Gabriel Neves, na ich miejsce weszli: Talles, Luciano, Igor Vinicius, Luan Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edsona Pereza, Raula Castro, Serginha zajęli: Luis Rodriguez, Moises Villarroel, Andres Chavez. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jedenastka Sao Paulo FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.