Santos Futebol Clube - Deportes Union La Calera 1-0 (0-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

19 maja na Estadio Urbano Caldeira odbyło się starcie 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Santos FC i Unionu La Calera. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos FC 1-0.

19 maja  na Estadio Urbano Caldeira odbyło się starcie  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Santos FC  i Unionu La Calera. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos FC 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Santos FC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Unionu La Calera i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Mathias Vidangossy został zmieniony przez Joshuę Tapię. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 57. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Santos FC: Guilherme Camacho, Ricardo Goulart, Marcos Leonardo, Auro da Cruz, Felipe Jonatan, na ich miejsce weszli: Rodrigo Fernandez, Leo Baptistao, Bryan Angulo, Lucas Barbosa, Lucas Silva. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Orellany, Gonzala Castellaniego zajęli: Esteban Valencia, Cesar Perez. Między 75. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Santos FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 90. minucie czerwone kartki dostali: Leo Baptistao (po drugiej żółtej) z Santos FC i Simon Ramirez z Unionu La Calera. W tej samej minucie żółtą kartkę dostał Rodrigo Fernandez, zawodnik Santos FC.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Lucas Barbosa dla drużyny Santos FC. W tej samej minucie w zespole Unionu La Calera doszło do zmiany. Simon Ramirez wszedł za Yerca Oyanedela.

Drużyna Santos FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Santos FC dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte i jedną czerwoną.

Drużyna Santos FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Unionu La Calera wymienił czterech graczy.