Racing Club de Avellaneda - Foot Ball Club Melgar 1-0 (1-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

W pojedynku 5. kolejki Copa Sudamericana, który rozegrany został 19 maja, zespół Racing Club wygrał z FBC Melgar 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Presidente Juan Domingo Peron w Avellanedzie.

W  pojedynku 5. kolejki  Copa Sudamericana, który rozegrany został 19 maja, zespół Racing Club wygrał  z FBC Melgar  1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Presidente Juan Domingo Peron w Avellanedzie.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Leonel Miranda z Racing Club. Była to 16. minuta starcia.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gaston Gomez osłabiając tym samym zespół Racing Club. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Racing Club jak grom z jasnego nieba, trener w 40. minucie ściągnął z boiska pomocnika Edwina Cardonę, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Matias Tagliamonte.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Tomas Chancalay dla zespołu Racing Club. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Leonel Miranda.

W 45. minucie Walter Tandazo został zmieniony przez Martina Pereza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Racing Club.

W 49. minucie żółtą kartką został ukarany Horacio Orzan, piłkarz FBC Melgar. W 55. minucie w zespole Racing Club doszło do zmiany. Gonzalo Piovi wszedł za Tomasa Chancalaya.

Po chwili trener FBC Melgar postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Bordacahara. Na boisko wszedł Kevin Quevedo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 68. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom Racing Club i jedną drużynie przeciwnej. W 75. minucie Luis Iberico został zmieniony przez Jhonny'ego Vidalesa, a za Alexisa Ariasa wszedł na boisko Kenji Cabrera, co miało wzmocnić drużynę FBC Melgar. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Alcaraza na Jonathana Gomeza w 90. minucie.

W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał sześć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Racing Club, a piłkarzom FBC Melgar pokazał dwie żółte.

Zespół Racing Club wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FBC Melgar wymieniła czterech graczy.