Nueve de Octubre Futbol Club - Guairena Futbol Club 2-3 (1-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

W starciu 5. kolejki Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Nueve de Octubre przegrał z Guairena FC 2-3 (1-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2737.

W  starciu 5. kolejki  Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Nueve de Octubre przegrał  z Guairena FC  2-3 (1-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2737.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Guairena FC wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mauro Da Luz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nueve de Octubre , zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Geovanny'ego Nazarena.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Darwina Torresa z Nueve de Octubre, a w 37. minucie Pabla Ayalę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nueve de Octubre.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Guairena FC: Richardowi Salinasowi w 47. i Jordanowi Santacruzowi w 48. minucie. W 52. minucie Mario Otazu wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 57. minucie kartkę dostał Aquilino Gimenez, piłkarz Guairena FC. W 59. minucie Pablo Ayala został zmieniony przez Diego Godoya. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Guairena FC doszło do zmiany. Rosalino Toledo wszedł za Jordana Santacruza.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie Mario Otazu ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Sytuację bramkową stworzył Richard Salinas.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Cesar Villagra z Guairena FC. W 67. minucie w jedenastce Guairena FC doszło do zmiany. Lautaro Comas wszedł za Cesara Villagrę. W następstwie utraty bramki trener Nueve de Octubre postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Renny'ego Jaramilla i na pole gry wprowadził napastnika Newtona Williamsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W tej samej minucie w drużynie Nueve de Octubre doszło do zmiany. Eder Cetre wszedł za Jose Cazaresa.

Jedenastka Nueve de Octubre otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alfredo Stephens. Asystę przy golu zaliczył Danny Luna.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rubena Escobara z Guairena FC, a w 85. minucie Jorge Pinosa z drużyny przeciwnej. W 81. minucie Mario Otazu został zmieniony przez Carlosa Duartego, a za Richarda Salinasa wszedł na boisko Milton Maciel, co miało wzmocnić drużynę Guairena FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edera Cetrego na Joao Quinoneza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Guairena FC w 90. minucie spotkania, gdy Milton Maciel zdobył trzecią bramkę. W 90. minucie w drużynie Nueve de Octubre doszło do zmiany. Dilan Saltos wszedł za Newtona Williamsa.

W tej samej minucie sędzia pokazał kartkę Maurowi Da Luzowi, piłkarzowi Nueve de Octubre. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Przewaga zespołu Nueve de Octubre w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Drużyna Guairena FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Nueve de Octubre obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Jedenastka Nueve de Octubre w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Guairena FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.