LDU Quito - Atletico-GO 1-1 (1-0). 6. kolejka Copa Sudamericana

W meczu 6. kolejki Copa Sudamericana, który rozegrany został 25 maja, zespół LDU Quito zremisował z Atletico-GO 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Rodrigo Paz Delgado "La Casa Blanca".

W  meczu 6. kolejki  Copa Sudamericana, który rozegrany został 25 maja, zespół LDU Quito zremisował  z Atletico-GO  1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Rodrigo Paz Delgado "La Casa Blanca".

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Atletico-GO wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ramona Romę z Atletico-GO, a w 25. minucie Lucasa Pioviego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy LDU Quito w 29. minucie spotkania, gdy Michael Hoyos strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Alexander Alvarado.

W 37. minucie Shaylon został zastąpiony przez Airtona. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nilsona Angula z LDU Quito, a w 43. minucie Jorginha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny LDU Quito.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico-GO: Airtonowi w 57. i Edsonowi w 62. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Atletico-GO w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Gabriel Baralhas.

W 70. minucie kartkę otrzymał Hayner z Atletico-GO. W następstwie utraty gola trener LDU Quito postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Nilsona Angula i na pole gry wprowadził napastnika Gustava Nnachiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom LDU Quito.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze LDU Quito: Julio Ortiz, Alexander Alvarado, na ich miejsce weszli: Jefferson Arce, Bryan de Jesus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jorginha, Wellingtona Soaresa zajęli: Edson da Silva, Rickson. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Przewaga jedenastki LDU Quito w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom LDU Quito, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Atletico-GO dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna LDU Quito w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Atletico-GO dokonał pięciu zmian.