Lanus - Montevideo Wanderers 1-2 (0-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

20 maja na Estadio Ciudad de Lanus - Nestor Diaz Perez odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Lanus i Montevideo Wanderers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Montevideo Wanderers 2-1.

20 maja  na Estadio Ciudad de Lanus - Nestor Diaz Perez odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Lanus  i Montevideo Wanderers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Montevideo Wanderers 2-1.

Już w pierwszych minutach drużyna Lanus próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Angela Gonzaleza z Lanus, a w 63. minucie Maura Estola z drużyny przeciwnej. W 67. minucie Agustin Santurio zastąpił Guillerma Wagnera.

W tej samej minucie w jedenastce Montevideo Wanderers doszło do zmiany. Bruno Veglio wszedł za Emiliana Vidarta. Trener Lanus postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Angela Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Victora Malcorrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Alexander Bernabei wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lanus, zdobywając bramkę w 84. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Diego Hernandez.

Piłkarze Montevideo Wanderers otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 87. minucie Mauro Mendez wyrównał wynik meczu.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Christian Bravo z Montevideo Wanderers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Montevideo Wanderers w 90. minucie spotkania, gdy Christian Bravo strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Maura Mendeza.

W tej samej minucie kartką został ukarany Bruno Veglio, piłkarz Montevideo Wanderers. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lanus, a piłkarzom Montevideo Wanderers przyznał trzy.

Jedenastka Lanus w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Montevideo Wanderers w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.