Jorge Wilstermann - Everton Vina del Mar 0-2 (0-0). 6. kolejka Copa Sudamericana

26 maja na Estadio Sudamericano Felix Capriles w Cochabambie odbył się pojedynek 6. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Jorge Wilstermann i Evertonu Vina del Mar. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Evertonu Vina del Mar 2-0.

26 maja  na Estadio Sudamericano Felix Capriles w Cochabambie odbył się pojedynek  6. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Jorge Wilstermann  i Evertonu Vina del Mar. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Evertonu Vina del Mar 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Evertonu Vina del Mar wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Jorge Wilstermann.

W 45. minucie Gary Moya został zastąpiony przez Alvara Madrida. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 57. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Jorge Wilstermann: Jose Herrera, Luis Rodriguez, Raul Castro, Edemir Rodriguez, na ich miejsce weszli: Ramiro Ballivian, Luis Rodriguez, Luis Vargas, Edson Perez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cristobala Chadwicka, Benjamina Berriosa, Pedro Camposa zajęli: Matias Lopez, Juan Cuevas, Ismael Sosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Evertonu Vina del Mar w 83. minucie spotkania, gdy Ismael Sosa zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Matias Lopez.

Jedenastka Jorge Wilstermann ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Evertonu Vina del Mar, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Cuevas.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Evertonu Vina del Mar żadną kartką, natomiast piłkarzom Jorge Wilstermann pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.