Internacional - Nueve de Octubre 5-1 (1-1). 6. kolejka Copa Sudamericana

25 maja na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre odbył się mecz 6. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Internacionalu i Nueve de Octubre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Internacionalu 5-1.

25 maja  na Estadio Jose Pinheiro Borda w Porto Alegre odbył się mecz  6. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Internacionalu  i Nueve de Octubre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Internacionalu 5-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Internacionalu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Internacionalu otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Rodrigo Dourado. Przy strzeleniu gola pomagał Carlos de Pena.

Zawodnicy Nueve de Octubre nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie Walberto Caicedo wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mauro Da Luz.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Johao Chavezowi z zespołu Nueve de Octubre. Była to 14. minuta starcia. W 36. minucie za Mauricia wszedł Taison. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Internacionalu w 49. minucie spotkania, gdy Rodrigo Dourado strzelił drugiego gola. W 59. minucie sędzia wyrzucił z boiska Kevina Becerrę z Nueve de Octubre.

W 62. minucie w drużynie Nueve de Octubre doszło do zmiany. Orlin Quinonez wszedł za Harrisona Mojicę.

W 66. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Nueve de Octubre Orlin Quinonez.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Rodrigo Dourado hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-1. Bramka padła po podaniu Fabricia Bustosa.

W 76. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Rodrigowi Douradowi z Internacionalu.

Estevao Barreto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Internacionalu, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie pojedynku. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Nueve de Octubre doszło do zmiany. Dilan Saltos wszedł za Johao Chaveza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Drużyna Internacionalu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Nueve de Octubre, a piłkarzom Internacionalu przyznał jedną żółtą.

Drużyna Internacionalu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Nueve de Octubre w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.