Independiente - Deportivo La Guaira 4-0 (1-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

20 maja na Estadio Libertadores de America w Avellanedzie odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Independiente i Deportiva La Guaira. Starcie zakończyło się zwycięstwem Independiente 4-0.

20 maja  na Estadio Libertadores de America w Avellanedzie odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Independiente  i Deportiva La Guaira. Starcie zakończyło się zwycięstwem Independiente 4-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Independiente wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jona Aramburu z Deportiva La Guaira, a w 31. minucie Aleksa Viga z drużyny przeciwnej.

W 41. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Deportiva La Guaira Yohan Cumana. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Tomas Pozzo, zawodnik Independiente.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Independiente.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente w 47. minucie spotkania, gdy Leandro Benegas strzelił drugiego gola. W 53. minucie za Yacksona Rivasa wszedł Heber Garcia.

Między 61. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Independiente: Carlos Benavidez, Tomas Pozzo, Lucas Rodriguez, Juan Cazares, na ich miejsce weszli: Leandro Fernandez, Andres Roa, Gaston Togni, Lucas Gonzalez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jovanny'ego Bolivara, Santiago Herrery zajęli: Sergio Unrein, Edson Rivas.

Andres Roa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Leandro Fernandez.

Między 85. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Deportiva La Guaira i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leandro Benegas z Independiente. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Leandro Fernandez.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Drużyna Independiente zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Deportiva La Guaira. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Independiente dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Independiente w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Deportiva La Guaira w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.