Indep. Medellin - Guairena FC 1-1 (1-0). 6. kolejka Copa Sudamericana

25 maja na Estadio Atanasio Girardot w Medellín odbyło się starcie 6. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Indep. Medellinu i Guairena FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

25 maja  na Estadio Atanasio Girardot w Medellín odbyło się starcie  6. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Indep. Medellinu  i Guairena FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Od pierwszych minut zespół Indep. Medellinu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Guairena FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Indep. Medellinu otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Diber Cambindo. Przy zdobyciu bramki pomagał Felipe Pardo.

Między 30. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Guairena FC i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie Jordan Santacruz został zastąpiony przez Carlosa Duartego. W tej samej minucie w zespole Guairena FC doszło do zmiany. Lautaro Comas wszedł za Jordana Santacruza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Indep. Medellinu.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Guairena FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie wynik ustalił Carlos Duarte. Asystę przy golu zanotował Lautaro Comas.

Między 60. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Indep. Medellinu: Felipe Pardo, Adrian Arregui, na ich miejsce weszli: Vladimir Hernandez, Juan Diaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla Ayali, Maria Otazu zajęli: Rosalino Toledo, Milton Maciel. Trener Guairena FC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Diego Godoya i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Caceresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jaenowi Pinedzie z zespołu Indep. Medellinu. Była to 83. minuta spotkania.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wyraźna przewaga drużyny Indep. Medellinu nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona osiem celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Indep. Medellinu, a piłkarzom Guairena FC pokazał trzy.

Zespół Indep. Medellinu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Guairena FC wymieniła pięciu graczy.