Foot Ball Club Melgar - Asociacion Deportivo Cali 2-1 (0-0). Copa Sudamericana

7 lipca na Estadio de la UNSA w Arequipie odbył się pojedynek Copa Sudamericana pomiędzy drużynami FBC Melgar i Deportiva Cali. Starcie zakończyło się zwycięstwem FBC Melgar 2-1.

7 lipca  na Estadio de la UNSA w Arequipie odbył się pojedynek   Copa Sudamericana pomiędzy drużynami FBC Melgar  i Deportiva Cali. Starcie zakończyło się zwycięstwem FBC Melgar 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FBC Melgar wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Teofilo Gutierrez z zespołu Deportiva Cali. Była to 37. minuta spotkania.

W 51. minucie kartkę dostał Alec Deneumostier z FBC Melgar.

Tymczasem to piłkarze FBC Melgar otworzyli wynik. W 58. minucie Bernardo Cuesta dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

W 60. minucie Christian Mafla zastąpił Santiago Mosquerę. W 61. minucie kartką został ukarany Kevin Velasco, zawodnik Deportiva Cali. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy FBC Melgar: Jean Archimbaud, Cristian Bordacahar, a na ich miejsce weszli Martin Perez, Kevin Quevedo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FBC Melgar w 73. minucie spotkania, gdy Bernardo Cuesta zdobył drugą bramkę. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Deportiva Cali: Aldair Gutierrez, Yony Gonzalez, Carlos Robles, na ich miejsce weszli: Duvan Mina, Oscar Segura, Yimmi Congo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luisa Iberica, Alexisa Ariasa zajęli: Kenji Cabrera, Joel Sanchez.

W samej końcówce meczu sędzia pokazał kartkę Paolowi Reynie z drużyny FBC Melgar.

Zawodnicy Deportiva Cali odpowiedzieli strzeleniem gola. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago Mosquera.

Jedenastce Deportiva Cali zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FBC Melgar.

Zespół FBC Melgar zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Drużyna FBC Melgar zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.