Deportivo Tachira Futbol Club - Santos Futebol Clube 1-1 (1-0). Copa Sudamericana

W pojedynku Copa Sudamericana, który rozegrany został 30 czerwca, jedenastka Deportiva Tachira zremisowała z Santos FC 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo w San Cristobal.

W  pojedynku  Copa Sudamericana, który rozegrany został 30 czerwca, jedenastka Deportiva Tachira zremisowała  z Santos FC  1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo w San Cristobal.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francisca Floresa z Deportiva Tachira, a w 25. minucie Viniciusa Balieira z drużyny przeciwnej.

W 30. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Santos FC Vinicius Zanocelo. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Santos FC doszło do zmiany. Auro da Cruz wszedł za Viniciusa Balieira.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Deportiva Tachira.

W 56. minucie za Angela Gabriela wszedł Rwan Seco. W tej samej minucie Vinicius Zanocelo został zmieniony przez Carlosa Sancheza, a za Guilherme Camacha wszedł na boisko Willian Maranhao, co miało wzmocnić drużynę Santos FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Hernandeza na Richarda Figueroa w 69. minucie.

Trener Santos FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jhojana Julia i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Bragę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 74. minucie w drużynie Deportiva Tachira doszło do zmiany. Edder Farias wszedł za Anthony'ego Uribego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Santos FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Bryan Angulo. Przy strzeleniu gola asystował Carlos Sanchez.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Deportiva Tachira: Marlon Fernandez, Renny Simisterra, a na ich miejsce weszli Yerson Chacon, Robert Garces. W tej samej minucie kartkę dostał Jose Marrufo z Deportiva Tachira. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Deportiva Tachira obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Deportiva Tachira w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Santos FC dokonała pięciu zmian.