Deportivo La Guaira - Gen. Caballero JLM 0-1 (0-1). 6. kolejka Copa Sudamericana

W meczu 6. kolejki Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, drużyna Deportiva La Guaira przegrała z Gen. Caballerem JLM 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Olimpico de la Universidad Central de Venezuela w Caracas.

W  meczu 6. kolejki  Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, drużyna Deportiva La Guaira przegrała  z Gen. Caballerem JLM  0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Olimpico de la Universidad Central de Venezuela w Caracas.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Gen. Caballera JLM wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jiovanemu Ramosowi z Deportiva La Guaira. Była to ósma minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Gen. Caballera JLM zdobył Kevin Fernandez w 32. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gen. Caballera JLM.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Giovanniemu Bordonowi, piłkarzowi Gen. Caballera JLM. W 60. minucie Keiber Lamadrid został zmieniony przez Sergia Unreina.

Między 62. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Gen. Caballera JLM: Luis Fernandez, Giovanni Bordon, Luis Barrios, Carlos Gavilan, Kevin Fernandez, na ich miejsce weszli: Sebastian Benitez, Alvaro Recalde, Hector Lezcano, Elias Varela, Julio Fretes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Santiago Herrery, Kendrysa Silvy zajęli: Guillermo Marin, Rommell Ibarra. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Jose Verze z drużyny Gen. Caballera JLM. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Deportiva La Guaira miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Deportiva La Guaira obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Deportiva La Guaira w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Gen. Caballera JLM w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.