Defensa y Justicia - Antofagasta 0-2 (0-1). 6. kolejka Copa Sudamericana

25 maja na Estadio Norberto "Tito" Tomaghello w Santa Rosie odbył się mecz 6. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Defensa y Justicia i Antofagasty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Antofagasty 2-0.

25 maja  na Estadio Norberto "Tito" Tomaghello w Santa Rosie odbył się mecz  6. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Defensa y Justicia  i Antofagasty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Antofagasty 2-0.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Antofagasty w 42. minucie spotkania, gdy Brayan Hurtado zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Federico Bravo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Antofagasty.

W 53. minucie kartkę obejrzał Salvador Cordero z jedenastki Antofagasty. Chwilę później trener Antofagasty postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Diego Orellanę wszedł Paulo Magalhaes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Antofagasty utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Antofagasty udało się strzelić gola i wygrać.

W 59. minucie kartką został ukarany Camilo Rodriguez, piłkarz Antofagasty. W 67. minucie Salvador Cordero został zmieniony przez Maykola Sancheza. W tej samej minucie Camilo Rodriguez został zmieniony przez Byrona Nieta, co miało wzmocnić zespół Antofagasty. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agustina Fontanę na Hugona Fernandeza.

Drużyna Defensa y Justicia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Antofagasty, strzelając kolejnego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Manuel Lopez. Sytuację bramkową stworzył Brayan Hurtado.

Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Defensa y Justicia: Alexis Soto, Juan Rodriguez, Nicolas Tripichio, na ich miejsce weszli: Brahian Cuello, Raul Loaiza, Manuel Duarte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jasona Floresa, Brayana Hurtada zajęli: Eric Ahumada, Simon Gonzalez. Między 79. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Antofagasty. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Drużyna Defensa y Justicia miała 14 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał zawodników Defensa y Justicia żadną kartką, natomiast piłkarzom Antofagasty przyznał pięć żółtych.

Jedenastka Defensa y Justicia w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Antofagasty w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.