Club The Strongest - Ceara Sporting Club 1-2 (1-0). Copa Sudamericana

W meczu Copa Sudamericana, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna The Strongest przegrała z Ceara-CE 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Hernando Siles w La Pazie.

W  meczu  Copa Sudamericana, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna The Strongest przegrała  z Ceara-CE  1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Hernando Siles w La Pazie.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Ceara-CE.

Przy strzeleniu gola pomógł Adrian Jusino.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Luciano Ursino.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gaston Ramondino z zespołu The Strongest. Była to 35. minuta starcia. W 45. minucie Michel Macedo został zmieniony przez Nina Paraibę. W tej samej minucie w jedenastce Ceara-CE doszło do zmiany. Iury Castilho wszedł za Michela Maceda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny The Strongest.

Między 48. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ceara-CE i jedną drużynie przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole The Strongest doszło do zmiany. Jaime Arrascaita wszedł za Juana Casciniego.

Trener Ceara-CE postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Fernanda Sobrala i na pole gry wprowadził napastnika Ze Roberta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener The Strongest postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Diego Wayara wszedł Saul Torres, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół The Strongest nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iury'ego Castilha z Ceara-CE, a w 74. minucie Saula Torresa z drużyny przeciwnej.

Zespół Ceara-CE otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Erick.

W 77. minucie Jaime Villamil został zmieniony przez Jaira Reinosa, a za Luciana Ursina wszedł na boisko Martin Prost, co miało wzmocnić jedenastkę The Strongest. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ericka na Kelvyna w 87. minucie oraz Limę na Gabriela Lacerdę w tej samej minucie. Między 79. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ceara-CE.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Ze Roberto.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Przewaga drużyny The Strongest w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom The Strongest, natomiast piłkarzom Ceara-CE przyznał sześć.

Zespół The Strongest w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Ceara-CE wymieniła pięciu graczy.