Club Social y Deportivo Independiente - Deportivo Tachira Futbol Club 4-1 (2-1). Copa Sudamericana

W meczu Copa Sudamericana, który rozegrany został 10 sierpnia, zespół Indep. del Valle wygrał z Deportivem Tachira 4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui.

W  meczu  Copa Sudamericana, który rozegrany został 10 sierpnia, zespół Indep. del Valle wygrał  z Deportivem Tachira  4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Indep. del Valle wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Jeanowi Gutierrezowi z zespołu Deportiva Tachira.

Robert Hernandez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Deportiva Tachira, zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Maurice Cova.

Jedenastka Deportiva Tachira krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Indep. del Valle doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jhoanner Chavez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Indep. del Valle w 45. minucie spotkania, gdy Junior Sornoza strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 45. minucie sędzia ukarał kartką Azmahara Ariana, zawodnika Deportiva Tachira.

W 58. minucie Edisson Restrepo zastąpił Edsona Tortolera. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Indep. del Valle doszło do zmiany. Lautaro Diaz wszedł za Jonathana Baumana.

Zespół Deportiva Tachira ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Indep. del Valle, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie trafił Lautaro Diaz.

Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Indep. del Valle: Fernando Gaibor, Jhoanner Chavez, Marco Angulo, Junior Sornoza, na ich miejsce weszli: Luis Ortiz, Alan Garcia, Cristian Pellerano, Yaimar Medina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Hernandeza, Anthony'ego Uribego zajęli: Jeizon Ramirez, Renny Simisterra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Indep. del Valle w 81. minucie spotkania, gdy Lorenzo Faravelli strzelił z karnego czwartego gola. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Deportiva Tachira: Iverson Contreras, Gabriel Benitez, a na ich miejsce weszli Maurice Cova, Jose Marrufo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Pablo Camacho z Deportiva Tachira. Była to 90. minuta starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Jedenastka Indep. del Valle zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Indep. del Valle żadną kartką, natomiast piłkarzom Deportiva Tachira pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.