Club Social y Deportivo Independiente - Club Atletico Lanus 2-1 (1-0). Copa Sudamericana

1 lipca na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui odbyło się spotkanie Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Indep. del Valle i Lanus. Mecz zakończył się zwycięstwem Indep. del Valle 2-1.

1 lipca  na Cantonal Stadium Rumihahui w Sangolqui odbyło się spotkanie   Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Indep. del Valle  i Lanus. Mecz zakończył się zwycięstwem Indep. del Valle 2-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Indep. del Valle.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Baumana z Indep. del Valle, a w 25. minucie Matiasa Pereza z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Indep. del Valle w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Richard Schunke. Sytuację bramkową stworzył Junior Sornoza.

W 45. minucie Marco Angulo został zmieniony przez Jaime Ayoviego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Indep. del Valle.

Piłkarze Lanus nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 60. minucie gola wyrównującego strzelił Tomas Belmonte.

Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Indep. del Valle: Jhoanner Chavez, Lautaro Diaz, Fernando Gaibor, na ich miejsce weszli: Danny Cabezas, Billy Arce, Beder Caicedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lautara Acosty, Jose Sanda zajęli: Lucas Varaldo, Facundo Perez. Między 79. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Lanus.

Jaime Ayovi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Indep. del Valle, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie starcia. W tej samej minucie kartkę dostał Facundo Perez, zawodnik Lanus.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Jedenastka Indep. del Valle postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Indep. del Valle, a zawodnikom Lanus przyznał sześć.

Drużyna Indep. del Valle wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Lanus w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.