Club Olimpia Asuncion - Atletico Clube Goianiense 2-0 (1-0). Copa Sudamericana

W pojedynku Copa Sudamericana, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Olimpii Asuncion zwyciężyła z Atletico-GO 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Manuel Ferreira.

W  pojedynku  Copa Sudamericana, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Olimpii Asuncion zwyciężyła  z Atletico-GO  2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Manuel Ferreira.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Olimpii Asuncion.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał kartką Haynera, piłkarza Atletico-GO.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olimpii Asuncion w 36. minucie spotkania, gdy Derlis Gonzalez strzelił pierwszego gola. W 45. minucie za Jorginha wszedł Airton.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olimpii Asuncion.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olimpia Asuncion: Ivanowi Torresowi w 47. i Alejandrowi Silvie w 54. minucie.

Drużyna Atletico-GO ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Olimpii Asuncion, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alejandro Silva.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Olimpii Asuncion postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alejandra Silvę wszedł Victor Salazar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Olimpii Asuncion utrzymać prowadzenie. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Otalvara z Olimpii Asuncion, a w 90. minucie Diego Churina z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Olimpii Asuncion doszło do zmiany. Adelio Zarate wszedł za Hugona Quintanę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół Olimpii Asuncion zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Olimpii Asuncion, natomiast zawodnikom Atletico-GO pokazał dwie.

Drużyna Olimpii Asuncion w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Atletico-GO wymieniła pięciu graczy.