Club Nacional de Football - Club Atletico Union de Santa Fe 2-0 (2-0). Copa Sudamericana

29 czerwca na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbyło się starcie Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Nacionalu (URU) i Unionu Santa Fe. Mecz zakończył się zwycięstwem Nacionalu (URU) 2-0.

29 czerwca  na Estadio Gran Parque Central w Montevideo odbyło się starcie   Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Nacionalu (URU)  i Unionu Santa Fe. Mecz zakończył się zwycięstwem Nacionalu (URU) 2-0.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Nacionalu (URU).

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alfonso Trezza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu (URU) w czwartej minucie spotkania, gdy Franco Fagundez strzelił pierwszego gola.

Zespół Unionu Santa Fe ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nacionalu (URU), zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Lozano Leandro.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie kartkę dostał Diego Rodriguez z Nacionalu (URU). W 58. minucie Diego Rodriguez zastąpił Joaquina Trasantego.

Między 66. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Nacionalu (URU): Franco Fagundez, Emmanuel Gigliotti, Alex Castro, Alex Castro, na ich miejsce weszli: Leandro Otormin, Ignacio Ramirez, Santiago Ramirez, Matias Zunino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Portilla, Matiasa Gallegosa, Kevina Zenona, Imanola Machuki zajęli: Juan Nardoni, Franco Troyansky, Martin Canete, Bryan Castrillon. Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nacionalu (URU) i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Zespół Nacionalu (URU) zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Nacionalu (URU), natomiast piłkarzom Unionu Santa Fe przyznał jedną.

Drużyna Nacionalu (URU) w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Unionu Santa Fe w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.