Club Atletico Union de Santa Fe - Club Nacional de Football 1-2 (0-0). Copa Sudamericana

W meczu Copa Sudamericana, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Unionu Santa Fe przegrała z Nacionalem (URU) 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio 15 de Abril.

W  meczu  Copa Sudamericana, który rozegrany został 6 lipca, drużyna Unionu Santa Fe przegrała  z Nacionalem (URU)  1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio 15 de Abril.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Nacionalu (URU) wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 11. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Nacionalu (URU) i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Francowi Fagundezowi z drużyny Nacionalu (URU). W tej samej minucie w zespole Unionu Santa Fe doszło do zmiany. Imanol Machuca wszedł za Federica Verę.

W 58. minucie Jonatan Alvez został zastąpiony przez Mariana Peraltę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę dostał Diego Zabala, piłkarz Nacionalu (URU). W 66. minucie w drużynie Nacionalu (URU) doszło do zmiany. Ignacio Ramirez wszedł za Emmanuela Gigliottiego.

Chwilę później trener Nacionalu (URU) postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aleksa Castro wszedł Jose Rodriguez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Nacionalu (URU) utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Nacionalu (URU) udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Nacionalu (URU) doszło do zmiany. Leandro Otormin wszedł za Franca Fagundeza. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Lozanowi Leandrowi z Nacionalu (URU).

W tym czasie to zawodnicy Unionu Santa Fe otworzyli wynik. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Emanuel Britez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Enzo Roldan.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Unionu Santa Fe doszło do zmiany. Bryan Castrillon wszedł za Kevina Zenona.

Zespół Unionu Santa Fe krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna Nacionalu (URU) doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ignacio Ramirez. Asystę przy bramce zaliczył Leandro Otormin.

W 79. minucie w zespole Nacionalu (URU) doszło do zmiany. Diego Rodriguez wszedł za Diego Zabalę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nacionalu (URU) w 84. minucie spotkania, gdy Jose Rodriguez strzelił drugiego gola. W następstwie utraty gola trener Unionu Santa Fe postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Emanuela Briteza i na pole gry wprowadził napastnika Matiasa Gallegosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Enzo Roldan został zmieniony przez Juana Nardoniego, co miało wzmocnić drużynę Unionu Santa Fe. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Camila Candida na Santiago Ramireza. W doliczonym czasie gry sędzia wyrzucił z boiska Emanuela Briteza z Unionu Santa Fe. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Przewaga zespołu Unionu Santa Fe w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Unionu Santa Fe obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.