Club Atletico Independiente - Ceara Sporting Club 0-2 (0-1). 6. kolejka Copa Sudamericana

W pojedynku 6. kolejki Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, drużyna Independiente przegrała z Ceara-CE 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Libertadores de America w Avellanedzie.

W  pojedynku 6. kolejki  Copa Sudamericana, który rozegrany został 26 maja, drużyna Independiente przegrała  z Ceara-CE  0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Estadio Libertadores de America w Avellanedzie.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Ceara-CE wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ceara-CE i jedną drużynie przeciwnej.

Rodrigo Lindoso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceara-CE, strzelając gola w 45. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Luiz Otavio.

W tej samej minucie za Damiana Batalliniego wszedł Tomas Pozzo. W tej samej minucie w zespole Independiente doszło do zmiany. Leandro Fernandez wszedł za Damiana Batalliniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ceara-CE.

W 62. minucie kartką został ukarany Alex Vigo, piłkarz Independiente. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Independiente doszło do zmiany. Gaston Togni wszedł za Lucasa Rodrigueza.

Trener Independiente postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Aleksa Viga i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Marqueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ceara-CE: Richardsonowi w 69. i Limie w 73. minucie. Chwilę później trener Ceara-CE postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Richarda wszedł Bruno Pacheco, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ceara-CE utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Ceara-CE udało się strzelić gola i wygrać.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Independiente: Juanowi Insaurraldemu w 76. i Rodrigowi Marquezowi w 82. minucie.

Jedenastka Independiente ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ceara-CE, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Stiven Mendoza. Bramka padła po podaniu Ericka.

W tej samej minucie w drużynie Ceara-CE doszło do zmiany. Lucas Ribeiro wszedł za Victora Luisa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Jedenastka Independiente miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Independiente, a w drugiej trzy. Piłkarze Ceara-CE otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Independiente wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Ceara-CE w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.