Ceara Sporting Club - Club The Strongest 3-0 (2-0). Copa Sudamericana

W pojedynku Copa Sudamericana, który rozegrany został 7 lipca, drużyna Ceara-CE wygrała z The Strongest 3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

W  pojedynku  Copa Sudamericana, który rozegrany został 7 lipca, drużyna Ceara-CE wygrała  z The Strongest  3-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Ceara-CE wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Richardson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceara-CE, strzelając gola w 23. minucie starcia.

Jedenastka The Strongest ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Ceara-CE, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Victor Luis. Bramka padła po podaniu Ze Roberta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Luciano Ursino z drużyny The Strongest. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceara-CE w 52. minucie spotkania, gdy Lima strzelił trzeciego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ceara-CE: Richardsonowi w 55. i Ninowi Paraibie w 58. minucie.

W 67. minucie Lima został zastąpiony przez Iury'ego Castilha. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze The Strongest: Fernando Saucedo, Enrique Triverio, Juan Cascini, Luciano Ursino, Gabriel Esparza, na ich miejsce weszli: Rodrigo Amaral, Martin Prost, Richet Gomez, Jair Reinoso, Gabriel Sotomayor. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ze Roberta, Richardsona, Stivena Mendozy, Viny zajęli: Cleber, Rodrigo Lindoso, Dentinho, Fernando Sobral. W 74. minucie arbiter ukarał kartką Gabriela Esparzę, zawodnika The Strongest.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zespół Ceara-CE zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 16 celnych strzałów. Jedenastka The Strongest miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.