Ceara-CE - Gen. Caballero JLM 6-0 (3-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

18 maja na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza odbyło się spotkanie 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Ceara-CE i Gen. Caballera JLM. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ceara-CE 6-0.

18 maja  na Estadio Governador Placido Castelo w Fortaleza odbyło się spotkanie  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Ceara-CE  i Gen. Caballera JLM. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ceara-CE 6-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Ceara-CE wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Wescley.

Drużyna Gen. Caballera JLM ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Ceara-CE, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Cleber.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Angelowi Lezcanowi z zespołu Gen. Caballera JLM.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceara-CE w 32. minucie spotkania, gdy Cleber strzelił trzeciego gola. W 45. minucie Richart Ortiz zastąpił Luisa Barriosa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 72. minucie wynik na 4-0 podwyższył Stiven Mendoza. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rodrigo Lindoso.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Gen. Caballera JLM doszło do zmiany. Alvaro Recalde wszedł za Giovanniego Bordona.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Stiven Mendoza z Ceara-CE. W 79. minucie w drużynie Gen. Caballera JLM doszło do zmiany. Julio Fretes wszedł za Jose Verę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Leandrowi Corulowi z Gen. Caballera JLM. Była to 81. minuta pojedynku.

Ze Roberto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceara-CE, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-0.

Jedenastka Ceara-CE zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter nie ukarał zawodników Ceara-CE żadną kartką, natomiast piłkarzom Gen. Caballera JLM pokazał dwie żółte.