Banfield - Univ. Catolica (ECU) 1-1 (0-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

18 maja na Estadio Florencio Sola odbył się pojedynek 5. kolejki Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Banfieldu i Univ. Catoliki (ECU). Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

18 maja  na Estadio Florencio Sola odbył się pojedynek  5. kolejki  Copa Sudamericana pomiędzy drużynami Banfieldu  i Univ. Catoliki (ECU). Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Univ. Catoliki (ECU) wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Univ. Catolica (ECU): Gregoriemu Anangonowi w 15. i Emilianowi Clavijowi w 33. minucie.

W 63. minucie za Rodriga Rivasa wszedł Cristian Martinez. W tej samej minucie Emiliano Clavijo został zmieniony przez Facunda Martineza, co miało wzmocnić drużynę Univ. Catoliki (ECU). Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria Cvitanicha na Jesusa Datola oraz Maximiliana Cuadrę na Juana Alvareza.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Agustina Urziego z Banfieldu, a w 72. minucie Cristiana Martineza z drużyny przeciwnej. Trener Univ. Catoliki (ECU) postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Arona Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Ismaela Diaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Willian Cevallos został zmieniony przez Lisandra Alzugaraya, co miało wzmocnić zespół Univ. Catoliki (ECU). W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Cruza na Amosa Peralesa oraz Agustina Urziego na Juliana Palaciosa.

Drużynie Banfieldu w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już dziewięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 82. minucie bramkę zdobył Jesus Datolo. Sytuację bramkową stworzył Franco Quinteros.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Univ. Catoliki (ECU) doszło do zmiany. Andrew Draper wszedł za Gregoriego Anangona.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Ismael Diaz. Przy zdobyciu bramki pomagał Lisandro Alzugaray.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Wyraźna przewaga zespołu Banfieldu nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Banfieldu, natomiast zawodnikom Univ. Catoliki (ECU) przyznał trzy.

Jedenastka Banfieldu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Univ. Catoliki (ECU) w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.