Ayacucho Futbol Club - Everton de Vina del Mar 0-2 (0-0). 5. kolejka Copa Sudamericana

W starciu 5. kolejki Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Ayacucho przegrał z Evertonem Vina del Mar 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Ciudad de Cumana.

W  starciu 5. kolejki  Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Ayacucho przegrał  z Evertonem Vina del Mar  0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Ciudad de Cumana.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Evertonu Vina del Mar wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ayacucho oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 45. minucie w zespole Evertonu Vina del Mar doszło do zmiany. Lucas Di Yorio wszedł za Pastrana Tella. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie Gary Moya został zmieniony przez Alvara Madrida.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Evertonu Vina del Mar w 58. minucie spotkania, gdy Lucas Di Yorio zdobył pierwszą bramkę. W 59. minucie w drużynie Evertonu Vina del Mar doszło do zmiany. Juan Cuevas wszedł za Adriana Sancheza.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Matiasowi Lopezowi z jedenastki Evertonu Vina del Mar.

Zespół Ayacucho ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Evertonu Vina del Mar, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Matias Lopez.

Między 68. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ayacucho. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Ayacucho: Othoniel Arce, Jose Parodi, Enmanuel Paucar, Carlos Olascuaga, Edinson Chavez, na ich miejsce weszli: Juan Morales, Nicolas Royon, Cristian Techera, Aryan Romani, Sergio Barboza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matiasa Lopeza, Benjamina Berriosa zajęli: Pedro Sanchez, Fernando Saavedra. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Evertonu Vina del Mar. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Ayacucho, natomiast piłkarzom Evertonu Vina del Mar pokazał trzy.