Atletico Clube Goianiense - Club Nacional de Football 3-0 (2-0). Copa Sudamericana

W meczu Copa Sudamericana, który rozegrany został 10 sierpnia, zespół Atletico-GO wygrał z Nacionalem (URU) 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Antonio Accioly w Goiani.

W  meczu  Copa Sudamericana, który rozegrany został 10 sierpnia, zespół Atletico-GO wygrał  z Nacionalem (URU)  3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Antonio Accioly w Goiani.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Atletico-GO wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Asystę zanotował Diego Churin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico-GO w piątej minucie spotkania, gdy Luiz Fernando strzelił pierwszego gola. Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Leo Coelho, zawodnik Nacionalu (URU).

Gabriel Baralhas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico-GO, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Diego Churina.

W tej samej minucie Diego Zabala został zastąpiony przez Aleksa Castro.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luiz Fernando z Atletico-GO. Między 62. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico-GO: Jorginho, Airton, Wanderson, Edson da Silva, na ich miejsce weszli: Wellington Soares, Diego Churin, Michel de Sousa, Marlon Freitas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Felipe Carballa, Leo Coelha zajęli: Diego Rodriguez, Mathias Laborda.

Między 77. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Atletico-GO i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Luiz Fernando, tym samym zespół Atletico-GO musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Przewaga drużyny Nacionalu (URU) w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Atletico-GO, a zawodnikom Nacionalu (URU) przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.