Asociacion Deportivo Cali - Foot Ball Club Melgar 0-0. Copa Sudamericana

W spotkaniu Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Deportiva Cali zremisował z FBC Melgar 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Deportivo Cali w Palmirze.

W  spotkaniu  Copa Sudamericana, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Deportiva Cali zremisował  z FBC Melgar  0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Deportivo Cali w Palmirze.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yimmiego Conga z Deportiva Cali, a w 45. minucie Paola Reynę z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Martin Perez zastąpił Kevina Queveda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Velasca z Deportiva Cali, a w 55. minucie Horacia Orzana z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Deportiva Cali postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Santiago Mosquerę wszedł Christian Mafla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Deportiva Cali utrzymać remis.

W 85. minucie czerwone kartki dostali: Yony Gonzalez, Daniel Luna z Deportiva Cali. W doliczonym czasie gry w zespole FBC Melgar doszło do zmiany. Joel Sanchez wszedł za Waltera Tandaza. W tej samej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joelowi Sanchezowi z drużyny FBC Melgar.

Trener FBC Melgar postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Alexisa Ariasa i na pole gry wprowadził napastnika Brunona Portugala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom Deportiva Cali, a piłkarzom FBC Melgar pokazał trzy żółte.

Zespół Deportiva Cali w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FBC Melgar wykorzystała wszystkie zmiany.