Reklama

Reklama

Zwycięzcy Tour de Pologne

64. Tour de Pologne rozpocznie się 9 września w Warszawie, a skończy 15 września w Karpaczu.

Na podium

3-0-1 Dariusz Baranowski, Andrzej Mierzejewski

3-0-0 Marian Więckowski

2-1-0 Jan Brzeźny, Jan Kudra, Wacław Wójcik

2-0-1 Bolesław Napierała

2-0-0 Henryk Kowalski

2-0-0 Ondrej Sosenka

1-2-0 Marek Leśniewski

1-1-2 Stanisław Gazda, Tomasz Brożyna

Zwycięzcy zagraniczni - 13: Włochy (2), Belgia (2), Rosja (2), Czechy (2), Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Luksemburg, Niemcy

Etapy w koszulce lidera

20 - Marian Więckowski (w 3 wyścigach, 1954?56)

16 - Wacław Wójcik (3, 1948?53)

15 - Bolesław Napierała (2, 1937?39)

Reklama

Marek Leśniewski (3, 1984?87)

Zbigniew Spruch (4, 1989?98)

14 - Tadeusz Mytnik (4, 1972?80)

Lechosław Michalak (2, 1977?79)

Andrzej Mierzejewski (4, 1982?88)

Lider od startu do mety: Józef Stefański (1929), Bolesław Napierała (1937).

Najwięcej - 6 liderów w 1957 roku: Grzegorz Chwiendacz, Dominik Jurek, Jerzy Jankowski, Wacław Wrzesiński, Stanisław Kamiński i Henryk Kowalski.

Najwięcej zwycięstw etapowych

15 - Ryszard Szurkowski

12 - Wacław Wrzesiński

10 - Zbigniew Spruch

9 - Stanisław Królak

8 - Jaan Kirsipuu, Stanisław Szozda, Stanisław Wasilewski, Adam Wiśniewski, Wacław Wójcik

7 - Jan Jankiewicz, Tadeusz Mytnik, Janusz Paradowski, Rajmund Zieliński

...

5 - Daniele Bennati

4 - Siergiej Iwanow

Największe - pomiędzy zwycięzcą a drugim kolarzem:

1:10.16 Feliks Więcek - Wiktor Olecki (1928)

40.45 Józef Stefański - Eugeniusz Michalak (1929)

23.54 Wacław Wójcik - Lucjan Pietraszewski (1948)

17.22 Bolesław Napierała - Marian Rzeźnicki (1939)

15.43 Wacław Wójcik - Józef Kapiak (1952)

Najmniejsze - pomiędzy zwycięzcą a drugim kolarzem:

0.03 Stanisław Grzelak - Zdzisław Stolarczyk (1947)

0.05 Kim Kirchen (Luksemburg) - Pieter Weening (Holandia - 2005)

0.07 Zbigniew Piątek - Marek Leśniewski (1987)

0.08 Janusz Kowalski - Jan Schur (NRD ? 1976)

0.09 Dariusz Baranowski - Raimondas Rumšas (Litwa ? 1992)

0.15 Andrzej Mierzejewski - Jan Brzeźny (1982)

Najszybszy wyścig

1966 - przeciętna 44,010 (zwycięzca Józef Gawliczek)

Najwięcej etapów

13 - 1953, 1969, 1993 (z prologiem)

Najmniej etapów

4 - 1947

Najdłuższy wyścig

2311 km - 1953

Najkrótszy wyścig

606 km - 1947

ZAWODOWY TOUR DE POLOGNE

63. Tour de Pologne 2006

Kategoria: Pro Tour, 7 etapów; 1221,5 km, 39,199 km/godz; wystartowało 177/82 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Van Heeswijk, Bennati; Guidi, Bennati, Auge, Schumacher (2)

Liderzy: Van Heeswijk, Weylandt, Gudi, Bennati (2), Schumacher (2)

Podium: 1. Schumacher, 2. Evans 0.18; 3. Ballan 0.31

Polacy w "10": 4. Rutkiewicz

Punktowa: Weylandt; góry: Huzarski; aktywny: Osiński; drużyna: Lampre

62. Tour de Pologne 2005

Kategoria: Pro Tour, 8 etapów; 1220,8 km, 37,91 km/godz; wystartowało 161/73 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Cooke, Bennati (2); Kirsipuu, Wegmann, Weening, Kirchen, Th. Dekker

Liderzy: Cooke, Paolini (4), Weening, Kirchen (2)

Podium: 1. Kirchen, 2. Weening 0.04; 3. Th. Dekker 0.25

Polacy w "10": 8. Rutkiewicz

Punktowa: Kirchen; góry: Huzarski; aktywny: Foerster; drużyna: Rabobank

61. Tour de Pologne 2004

2.2, 8 etapów; 1264,5 km, 43,07 km/godz; wystartowało 146/75 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Baldato (2), Sapa, A. Davis, Nocentini, Rutkiewicz, Sabido, Sosenka

Liderzy: Baldato (2); Majewski, Sapa (3), Rutkiewicz, Sabido, Sosenka

Podium: 1. Sosenka, 2. Sabido 0.23; 3. Pellizzotti 0.40

Polacy w "10": 4. Rutkiewicz; 7. Brożyna, 9. Zamana

Punktowa: Davis; góry: Niemiec; aktywny: Bondariew; drużyna: Milaneza

60. Tour de Pologne 2003

2.2, 8 etapów; 1233 km, 41,41 km/godz; wystartowało 154/66 ukończyło

Etapy: Cadamuro, Baldato, Bennati, Hinault, R.Mazrzoli, Zamana, Roulston, Contador

Liderzy: Cadamuro, Tombak, Cadamuro, Hinault (2), Zamana (3)

Podium: 1. Zamana, 2. Noe? 1.12; 3. Bruylandts 1.46

Polacy w "10": 1. Zamana; 5. Rutkiewicz; 8. Piątek; 9. Brożyna, 10. Przydział

Punktowa: Bru; góry: Ribero; aktywny: Stafiej; drużyna: La Pecol

59. Tour de Pologne 2002

2.2, 8 etapów; 1273,5 km, 42,97 km/godz; wystartowało 138/62 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Hunter, Aug, Tombak, Lupeikis, Pellizotti, Zamana, Brochard, Sosenka

Liderzy: Hunter (3), Hvastija, Pellizotti, Zamana, Brochard (2)

Podium: 1. Brochard, 2. Brożyna 0.19; 3. Rutkiewicz 0.25

Polacy w "10": 2. Brożyna, 6. Zamana, 10. Sł. Kohut

Punktowa: Rutkiewicz; góry: Zamana; aktywny: Stafiej; drużyna: CCC Polsat

58. Tour de Pologne 2001

2.3, 8 etapów; 1249 km, 41,00 km/godz; wystartowało 159/65 ukończyło

Etapy: Kirsipuu, Furlan, Bondariew, Petacchi, Chmielewski, Voigt, Borisow, Sosenka

Liderzy: Kirsipuu (4), Andriotto, Voigt (2), Sosenka

Podium: 1. Sosenka, 2. Voigt 0.28; 3. Przydział 1.59

Polacy w "10": 3. Przydział, 6. Szmyd

Punktowa: Voigt; góry: R.Marzoli; aktywny: Stafiej; drużyna: CCC MAT

57. Tour de Pologne 2000

2.3, 7 etapów; 1164,5 km, 41,87 km/godz; wystartowało 140/77 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Wadecki, Kirsipuu (3), Pinotti, Iwanow (2)

Liderzy: Wadecki (5), Przydział (2)

Podium: 1. Przydział, 2. Wadecki 0.07; 3. Iwanow 1.26

Polacy w "10": 1. Przydział, 2. Wadecki, 9. Zamana; 10. Romanik

Punktowa: Iwanow; góry: Belluomini; aktywny: Gębka; drużyna: MAT CCC

56. Tour de Pologne 1999

2.4, 7 etapów; 1164 km, 41,75 km/godz; wystartowało 139/70 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Mondini, Strazzer, Kirsipuu, Krasiński, Wadecki, Rumsas (2)

Liderzy: Mondini (2), Zamana (4), Brożyna

Podium: 1. Brożyna, 2. (DSQ Zamana 0.29) Voigt 0.30; 3. Rumsas 3.05

Polacy w "10": 1. Brożyna, 2. Zamana; 5. Wadecki; 10. Piątek

Punktowa: Wadecki; góry: Przydział; aktywny: Przydział; drużyna: Mróz

55. Tour de Pologne 1998

2.4, 8 etapów; 1443 km, 41,70 km/godz; wystartowało 133/84 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Spruch, Hondo, Chrzanowski, Kreszowiec, Iwanow, Winokurow, Durand, Iwanow

Liderzy: Spruch, Rossato, Wadecki (2), Iwanow (4)

Podium: 1. Iwanow, 2. Durand 2.26; 3. Malberti 3.10

Polacy w "10": 6. Baranowski, 7. Spruch

Punktowa: Spruch; góry: Sypytkowski; aktywny: Mickiewicz; drużyna: Mróz

54. Tour de Pologne 1997

2.4, 8 etapów; 1435,5 km, 42,89 km/godz; wystartowało 142/96 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Aus, Lupi, Kirsipuu (2), Bertoletti, Konyszew, M. Zberg, Andriotto

Liderzy: Aus, Lupi (4), Jaermann (3)

Podium: 1. Jaermann, 2. Jaskuła 0.25; 3. Saso 1.02

Polacy w "10": 2. Jaskuła, 9. Chmielewski

Punktowa: M.Zberg; góry: Pellicioli; aktywny: Mickiewicz; drużyna: Mróz

53. Tour de Pologne 1996

2.5, 8 etapów; 1186 km, 42,26 km/godz; wystartowało 141/67 ukończyło

Zwycięzcy etapów: Dawidienko, Colonna, Dżawanian (2), Fois, Abe, Mondini, Fondriest

Liderzy: Dawidienko (3), Dżawanian (5)

Podium: 1. Dżawanian, 2. Fondriest 2.24; 3. Noe? 5.18

Polacy w "10": 10. Piątek

Punktowa: Dżawanian; góry: Rumas; aktywny: Dżawanian; drużyna: Roslotto

52. Tour de Pologne 1995

OPEN, p+7 etapów; 1235,8 km, 41,52 km/godz; wystartowało 131/70 ukończyło

Zwycięzcy etapów: De Jongh, Spruch, Naudzus, Gragus, Chrzanowski, Bramati, Piccoli, Rodrigues, Piccoli

Liderzy: De Jongh (2), Spruch (1), Gragus (4), Spruch (2)

Podium: 1. Spruch, 2. Guidi 0.55; 3. Baranowski 2.02

Polacy w "10": 1. Spruch, 3. Baranowski, 4. Leśniewski, 5. Brożyna, 7. Gwiazdowski, 8. Sypytkowski, 9. Bodyk

Punktowa: Spruch; góry: Piccolo; aktywny: Piccoli; drużyna: DEK Meble

51. Tour de Pologne 1994

OPEN, p+7 etapów 1110 km, 41,10 km/godz; wystartowało150 / 127 ukończyło

Etapy: Lietti, Fondriest (2), Castignola, Q. Rodrigues, Mickiewicz, Andreu

Liderzy: Lietti (1), Fondriest (6)

Podium: 1. Fondriest, 2. Lietti 3:31; 3. Brozyna 3:36

Polacy w "10": 3. Brożyna, 5. P. Wadecki, 6. Bigos, 7. Spruch, 9. Baranowski, 10. Piątek

Punktowa: Ozers; góry: Q. Rodrigues; aktywny: Q. Rodrigues; drużyna: Lampre

50. Tour de Pologne 1993

OPEN p + 12 etapów, 1760 km: 41,91 km/godz; wystartowało 131 / 86 ukończyło

Etapy: Lupeikis (3), Litwa (TTT), Gualdi, Fontanelli, Zamana (2), Castignola, M. Wrona, Leśniewski, Romanovas

Leaderzy: Lupeikis (5), Sypytkowski (4), Baranowski (3)

Podium: 1. Baranowski, 2. Leśniewski 0:56; 3. Romanovas 1:17

Polacy w "10": 1. Baranowski, 2. Leśniewski, 4. Sypytkowski, 5. Piątek, 6. Spruch, 9. Zamana, 10. Chojnacki

Punktowa: Spruch; góry: Chmielewski; aktywny: Rajch; drużyna: Litwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje